Duben 2015

Longboard

22. dubna 2015 v 14:26 | Kamila V., Sabina J.
Jednoho dne pan učitel přijel do školy na longboardu a pár dětí ho vidělo, a tak se ptaly: "Co to je?", a tak jim to pan učitel vysvětlil. Longboarding vznikl v západní Americe (Kalifornii) a vynalezli ho surfaři. Hledali nějakou zábavu na dny, kdy nefoukal vítr a nebyly vlny.
Longboard je o něco větší než skateboard, má delší prkno a větší kolečka. Pan učitel navrhl, že si na tom longboardu zkusíme zajezdit v TV a děti souhlasily. A tak jsme tři hodiny TV věnovali longboardingu a všechny to moc bavilo.
Moře fotografií naleznete v galerii.

Kyberčuně

22. dubna 2015 v 14:10 | p.uč.Dořičák
O tom, kdo je to Kyberčuně nám přišla povyprávět autorka knih pro děti Lenka Eckertová. Tato spisovatelka se ve svých dílech zaměřuje na internet a jeho nebezpečí. Dozvěděli jsme se například to, co se děje s fotografií, kterou vložíme na internet nebo jaká jsou nebezpečí sociálních sítí...
Beseda byla určená dětem pátých tříd. Většina z nich už má svůj profil na facebooku. Většina z nich má 10-12let. Facebookový profil můžete mít od třinácti let. To tedy znamená, že tyto děti při registraci na facebook lhaly o svém datu narození. Znamená to tedy, že na internetu můžete lhát a nikdo na to nepřijde? Kolik asi lidí na internetu lže o svém narození, jménu, o svých koníčcích, zážitcích.....

Divadlo loutek

22. dubna 2015 v 13:56 | Markéta S.
Ve středu jsme se vydali do Divadla loutek v centru města. Po cestě jsme šli okolo náměstí, kde probíhaly Vánoční trhy. Tam jsme na deset minut dostali rozchod, abychom si to tam mohli prohlédnout nebo koupit vánoční dárek. Potom jsme se vydali do divadla. U náměstí jsme ještě viděli něco jako pyramidu z PETlahví, které měly žlutou a červenou barvu. V divadle jsme viděli krásný příběh z dětství Jakuba, který se na Štědrý den ztratil a potkalo ho hodně příhod šťastných i smutných.
Další fotografie naleznete v galerii.

Referáty o Zemi

22. dubna 2015 v 13:50 | Daniel K.
V informatice jsme se už naučili pracovat v PowerPointu. Teď jsme měli příležitost udělat jeden z referátů o Zemi. K dispozici bylo 6 referátů. Slunce si vzala Ilonka s Nikčou M., hvězdy pak Patrik H. s Adélkou, planety měla Kamča s Erikou, proč se střídá den a noc vysvětlil Dan, proč se střídají roční období ukázala Markéta s Robinem a komety a meteority zpracovala Eli. Zapisovali jsme si poznámky a každou následující hodinu jsme psali krátkou písemku, aby si pan učitel ověřil, že jsme se učili. Přesto některé referáty měly více nebo méně informací a referát o hvězdách se dokonce několikrát zpozdil! Ale musíte mi dát za pravdu, že stát u tabule vypadá jednoduše, ale není to tak…
Další fotografie naleznete ve fotogalerii. (Pozor, jsou pozpátku!)

Vizovické těsto a jarmark

20. dubna 2015 v 14:53 | p.uč. Dořičák
Před Vánocemi jsme se učili vyrábět tradiční výrobky z Vizovického těsta.
Protože jsme tento rok ve škole pořádali Vánoční trhy, domluvili jsme se, že se pokusíme naše výrobky prodat. Také jsme si vymysleli vánoční dílny. V jedné si návštěvníci mohli vyzdobit skleněné svícny a ve druhé baňky. Nebylo to však tak jednoduché. Museli jsme si vše vypočítat, vytvořit rozpočet a ceny výrobků tak, abychom "neprodělali gatě" a zároveň, abychom nebyli moc drazí.
Také jsme museli vše vymyslet, připravit, komunikovat s lidmi... Ne vše se podařilo, jak jsme si představovali, ale byla to dost zajímavá zkušenost.
Další fotografie naleznete v galerii.