Prosinec 2014

Poznáváme horniny a nerosty

18. prosince 2014 v 9:51 | p.uč. Dořičák
Zkoumáme...
Bádáme...
Zkoušíme (bronz)...
Připravujeme prezentaci...
Prezentujeme...
Další videa naleznete na našem Youtube kanálu.
Další fotografie naleznete v galerii.

Věc, ke které mám vztah

16. prosince 2014 v 14:09 | Daniel K.
Jednou v hodině českého jazyka (konkrétně slohu) jsme měli za úkol přinést nějakou věc, ke které máme vztah. Vlastně se jednalo o ústní projev, který jsme nahrávali zpaměti.

O týden poté jsme začali nahrávat. Rozdělili jsme se na tři skupiny, které se pak ještě rozdělily (pořád ale byli ve stejné skupině) a každý se díval na jiné téma. Například Dan se díval, jestli délka nahrávání není delší či kratší. Každý měl právo na jednu stopku (zastavení nahrávání), při druhém natáčení jsme už museli dotáhnout do konce, i kdybychom to náhle zapomněli. Před prvním nahráváním pan učitel řekl, že si můžeme vyzkoušet, jaké to před tím mikrofonem je.

Úplně nejtěžší to měla Markéta. Byla totiž první před. Ale odešla s dvojkou, a to je ještě dobrá známka.

Petr měl svůj fotbalový dres, slova ale zapomněl a tak se na ně musel podívat. Nechal si záznam zastavit a podíval se do textu. Podruhé už bylo natáčení dobré.

Maximální počet bodů byl 30. Terezka a Kamča na to málem měly (týmy to tak usoudily), ale pan učitel kritizoval a tak jim jeden bodík strhnul. Proto se nikdo k maximálnímu počtu nedostal. 29 bodů ale nezískaly jen Terka a Kamča - bylo jich víc, např. Dan a další… (Jestli víte ještě o někom, kdo získal 29 bodů, můžete to napsat do komentářů.) Terka měla dřevěného slona, Kamča plyšového koblížka.

Fotky právě přiletěly do fotogalerie, tak se podívejte!