Výlet do Kopřivnice

26. června 2014 v 11:12 | Daniel K.
4.A jela dne 10.6.2014 na výlet. Celá třída si donesla spoustu nových informací, suvenýrů a dokonce i chutí!

Vzpomenete si na první minuty cestování?
Jen ve dvou vlacích se jelo bez křiku. Spoj Ostrava-Svinov - Studénka byl hlučný (nebyli jsme hluční my, ale ostatní cestující (nejspíš studenti), ale k tomu nás vylekaly dva spoje kolem nás!
Bylo v Kopřivnici něco zajímavého?
Ano, určitě bylo. Ve vlaku, na nádraží, ale i na ulici byla velká komunikace okolních lidí s námi, a tím nám hodně pomohli (resp. s panem učitelem). A dalších věcí již bylo spousty, např. jsme si za 20 Kč mohli v muzeu sami vyrobit suvenýr s vybraným potiskem.
Kde jste všude byli?
Nejprve jsme navštívili Technické muzeum TATRA (s tím jsme ve dvojicích plnili pracovní listy), někteří v muzeu nahlédli do expozice Emila a Dany Zátopkových. Následovně jsme neodolali svým chutím a mohli jsme si dát zmrzlinu nebo ledovou tříšť ve stánku. Další zastávka byla u "Husovy lípy," kde jsme se posilnili svačinkou. Poté jsme "vylezli" na zříceninu hradu Šostýn, kde se stal malý úraz. Pan učitel ošetřil úraz dezinfekcí. Dobrodružná cesta pokračovala na Bezručovu vyhlídku, ale v tom byl háček: zabloudili jsme. Tak jsme použili plán b). Plánem b) byla cesta na Raškův kámen. Dojít až k němu bylo hodně namáhavé, protože cesta vedla do strmého kopce. Ovšem usilovná práce našich nohou se vyplatila a za odměnu jsme se mohli porozhlédnout z Raškovy rozhledny, odkud jsme mohli vidět celou Kopřivnici a malé městečko Štramberk.

Co je TATRA?
TATRA je výrobce automobilů, nákladních vozidel, letadel a vlaků. My jsme se šli podívat do jeho Technického muzea. Ovšem Tatra je také výrobce mléka. A proto: "Nepleťte si TATRU s Tatrou!"

Chtěli byste se do Kopřivnice ještě někdy vrátit?
Ano, protože se nám tam moc líbilo.
Jaká byla zpáteční cesta do Ostravy?
Jakmile jsme byli na Kopřivnickém nádraží, pár dětem a paní asistentce se chtělo na WC. Problém byl v tom, že musíme "do kliky" vhodit 5,- Kč a dveře se odemknou. Tak si pár holek, paní asistentka a Matěj zašli na WC. Měli jsme velkou žízeň, protože nám všem docházela voda. Naštěstí jsme si ji mohli napustit zadarmo. Pan učitel se pro jistotu informoval u pokladny a dozvěděl se, že voda je pitná. A poté už nás čekala cesta domů. První spoj z Kopřivnice do Studénky nás dovezl až ke konečné zastávce. Na této zastávce se vlak do Ostravy-Svinova zdržel o 10 minut, a pan učitel řekl, že si můžeme něco koupit u novinového stánku, kde prodávali i nanuky. O deset minut později přijel vlak. Nastoupili jsme a jeli až do Ostravy-Svinova. A v ten okamžik byl problém: díky desetiminutovému zdržení spoje Studénka - Ostrava-Svinov nám ujel vlak do Ostravy-Vítkovic. Pan učitel musel volat rodičům, aby o tom byli informováni. Za třicet minut přijel spoj do Ostravy-Vítkovic a jeli jsme domů. Konečně! A jsme zase v Ostravě. Rodiče si přebírali své děti a postupně odcházeli.
Výlet 4.A, jak píše tento článek, byl asi úžasný! Nechtěl/a by sis tam taky zajet?
Další fotografie se nacházejí ve fotogalerii. (A zase se necháte nachytat... Usmívající se)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 marketa.s. marketa.s. | 27. června 2014 v 10:46 | Reagovat

Byla sranda a co ta ledova trist??? nebo spis limonada

2 Daniel K. Daniel K. | 8. října 2014 v 15:58 | Reagovat

[1]: Co s ledovou tříští? Vždyť jsem ji neměl...!:-D (P.S. a místo toho jsem měl hodně zmrzliny! :-D)

3 Daniel K. Daniel K. | 21. října 2014 v 17:25 | Reagovat

Jinak to bylo super, hlavně takto jsme si vynahradili školu v přírodě. (když to nešlo zařídit) Ale prý v roce 2014/2015 bude... Uvidíme, jestli to nakonec nebude jen další výlet nebo NIC!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama