Leden 2014

Zimní obleky

30. ledna 2014 v 10:44 | Matěj Š.
Dne 4. 12. 2013 jsme vyráběli zimní obleky. Nebyly nakreslené na papíru, ale byly z novin. Byli jsme ve skupinkách po třech. Jeden člověk byl model a ostatní dva byli návrháři.
A potom jsme naše návrhy představovali ostatním návrhářům a modelům...
Další návrhy naleznete v galerii.

Katalog Pillo

30. ledna 2014 v 10:36 | Daniel K.
Vítejte ve 4.A. Máme 26.11.2013 a 5. hodinu. Do třídy přichází ředitel časopisu Pillo pan Piere la Sches (čtěte Piere la Šé) a vysvětluje, že všechny zaměstnance vyhodil, a pokud mu nepomůžeme, časopis Pillo zkrachuje! Ale pokud bychom uspěli, obrazy by se dostaly do časopisu Pillo, do přílohy s názvem "A zima je tady!" Na některé dotazy reagoval asi takhle: "Vy jste teda kreativní, to je ale dobré!" + vysvětlení návrhu. 10 minut před zvoněním opustil třídu a abrakadabra… Přišel pan učitel a kreslilo se.

Den nato dorazil se zpožděním asi 3 minuty do 1. hodiny Piere la Sches, aby se podíval, co přijme a co ne. Návštěvu ředitele časopisu Pillo Piere la Sches přijmula i paní ředitelka. Úspěšně dopadli všichni a nikdo se nepropadl hanbou. Piere la Sches uznával pořádnou kreativitu a paní ředitelka taky.
A abych nezapomněl: slogan časopisu Pillo je… Já ho zapomněl! Napište mi ho do komentářů, jinak mě Piere la Sches praští rákoskou!

Přílohu časopisu Pillo si budete moct přečíst zdarma, ale Piere la Sches ještě nemá hotové číslo včetně přílohy, tak si prosím počkejte, než nám tu přílohu pošle!
Další foto najdete ve fotogalerii, ale začnete od konce a skončíte na začátku (pokud se necháte nachytat).

Hlasy živočichů

23. ledna 2014 v 9:46 | p. uč. Dořičák
Našel jsem zajímavou stránku s nahranými hlasy živočichů v přírodě. Koho to zajímá, klikněte ZDE.

Tři věci

16. ledna 2014 v 11:26 | Patrik H. a Elizabeth K. K.
Dne 18. 11. 2013 jsme si donesli 3 věci. Dali jsme je na papír a něco jsme dokreslili. Z nůžek byla sova a z jiných věci zase něco jiného. Líbilo se nám to, protože jsme používali fantazii. Zanedlouho budou na chodbě vystaveny fotky i s popisem, který jsme si sami napsali.
Další zajímavá díla naleznete v galerii.

Referáty o živočiších

16. ledna 2014 v 11:19 | Tereza M.a Kamila V.
Jednoho dne jsme si v přírodovědě každý vylosovali živočicha, o kterém jsme měli vypracovat referát. Hodně nám to pomohlo s tím, že jsme se naučili něco o živočiších v lese, pracovat na počítači, mluvit před tabulí, odpovídat na otázky dětí a další věci.
Další fotografie naleznete v galerii.

Učíme se pavučiny

16. ledna 2014 v 11:12 | p.uč. Dořičák
Jak vysvětlit ostatním něco, co umím jen já? Tentokráte nám naši kamarádi vysvětlovali tzv. Pavučiny z matematiky nakladatelství FRAUS. Myslím, že to pro nikoho nebylo lehké, ale nakonec se to povedlo - pochopili všichni! Děkujeme!
Další fotografie naleznete v galerii.

Les - prac. list

9. ledna 2014 v 13:46 | p. uč. Dořičák
O lese jsme se učili v lese. Některé konkrétní informace jsme však museli hledat také jinde...

Další fotografie naleznete v galerii.