Červen 2013

Živočichové x Rostliny

26. června 2013 v 13:02 | Matěj Š., Robin P., p. uč. Dořičák
Jednoho dne jsme se v prvouce bavili o živočiších a rostlinách. Přemýšleli jsme ve skupinách nad tím, co mají stejné a v čem se liší. Na moc rozdílů jsme nepřišli, ale některé byly to fakt dobré. Jeden byl takový, že rostliny mají kořeny a živočichové nemají kořeny. Další byl, že rostliny nemají kosti a živočichové ano. A kamarád, přišel na další rozdíl, byl takový, že rostliny nemají srdce a živočichové ano.

Holčička a "jako"

26. června 2013 v 12:53 | p. uč. Dořičák
V hodině čtení čteme knížku Zlobilky od Martiny Drijverové. Dnešní příběh se jmenoval Holčička a "jako". Byl o holčičce, která si stále na něco hrála. Dokonce měla i hru "Na cihlu". Tak jsme to zkusili taky...
Další hry naleznete v galerii.

Den Země

26. června 2013 v 12:45 | Erika H. , Ilonka K.
Den Země slavíme každý rok. Tentokrát jsme se podívali na video o tom, odkud se bere voda v našem kohoutku. Také jsme od pana učitele dostali pracovní list s tabulkou a kruhovým grafem. Z něj jsme měli vyčíst odpovědi na záludné otázky.
Poslední hodinu jsme šli na školní zahradu a prošli jsme se po Zemi - po kamenech, písku, šiškách, trávě...
Další fotografie naleznete v galerii.

Cesta světla

26. června 2013 v 11:40 | Markéta S., Barbora K.
Jednoho dne bylo venku tak krásně, že jsme se rozhodli, že půjdeme na dvě hodiny na zahradu. Byly to tyto dvě hodiny: čtení a výtvarná výchova. Ve čtení jsme četli knihu Zlobilky, kapitolu Holčička a kamínek. Druhou hodinu jsme měli výtvarnou výchovu. Tam jsme kreslili stíny přírody a pojmenovali jsme to Cesta světla.