Duben 2013

Poznej se – IQ park

25. dubna 2013 v 15:21 | Daniel K.
V pátek 12.4.2013 jsme šli do klubu Ámos na program Poznej se aneb IQ park v Liberci. Mohli jsme si vyzkoušet různé hlavolamy, ověřit svůj postřeh a mnoho dalšího.
Zkoušeli jsme také, jak 7 hřebíků drží pohromadě a dokonce jsme si otestovali, jestli máme správnou bankovku!
Cestou do školy jsme se zastavili u jedné italské sýrárny a zeptali se, kolik stojí jeden bochník opravdového a kvalitního sýra! (7 000 - 10 000 Kč)
Další fotky najdete v galerii.

Velikonoční dílna

25. dubna 2013 v 15:10 | p. uč. Dořičák
Před Velikonoci jsme navštívili klub Ámos, kde pro nás připravili krásnou velikonoční dílnu. Vyrobili jsme si přáníčka, zahrádku pro vajíčko a omalovali vejce speciálními technikami. Domů jsme šli barevní a spokojení.
Další fotografie naleznete v galerii.

Haiku o el. spotřebiči

25. dubna 2013 v 14:59 | p. uč. Dořičák
Co je to Haiku? To je vlastně taková krátká básnička, která se nerýmuje. Pochází z Japonska a má velice přísná pravidla. Také je většinou o přírodě. My jsme se pokusili takovou haiku stvořit. Protože jsme to zkoušeli poprvé, pravidla jsme měli jednoduchá a navzájem jsme si pomáhali. A téma? Život elektrospotřebičů. Nejlepší haiku budou publikovány ve školní knize o elektrospotřebičích.

Rozumíme tomu, co čteme

19. dubna 2013 v 7:58 | Markéta S.
Jednoho dne ve výtvarce pan učitel přišel, nic neříkal a místo toho začal psát na počítači např.: "Vezmi si papír a nakresli na něj vázu. Je celá červená. Váza stojí na stole. Ten stůl je celý hnědý." Také napsal, že chce na papír náš názor na naši práci. Potom po hodině jsme si sedli do kruhu a povídali, jak to asi mohlo vypadat, jak se nám to podařilo a jaký z toho máme pocit.
Líbilo se mi to, ale příště bych to chtěla zkusit až v páté třídě, protože to bylo těžké...

Další fotografie naleznete v galerii.

Pohyblivé cosi

19. dubna 2013 v 7:51 | p. uč. Dořičák
V pracovních činnostech jsme se přesvědčili, že i papír může žít! Po listech se procházela slunéčka, pavouci pletli sítě a Dan vše zaznamenával na svůj nový papírový laptop...
Další fotografie naleznete v galerii.

Plavání

11. dubna 2013 v 13:40 | Erika H., Kamila V.
V prvním pololetí jsme chodili na plavání. Byli jsme rozděleni do první a třetí skupiny podle toho, jak jsme uměli plavat.

Někdy jsme si hráli , někdy soutěžili a někdy jsme plavali.
Paní učitelky na nás byly moc hodné a myslíme, že nám to plavání moc pomohlo.